POMORSKI INKUBATOR KULTURY

h6-port-img-5
Gawrysiak

Witamy
w PIK

Stypendia i rezydencje. Jesteśmy fundacją, która pomaga artystom Pomorza.  W ramach stypendiów i rezydencji udostępniamy nieodpłatnie artystom teatralnym, filmowym i tanecznym scenę i inne niezbędne pomieszczenia do produkcji.  Dla artystów sztuk plastycznych organizujemy rezydencje w Lądku Zdroju, gdzie zapewniamy mieszkanie i pracownie w galerii sztuki.    Wynajem sal, pracowni i sceny. Dysponujemy jedenastoma pracowniami, które udostępniamy do wynajęcia artystom, zespołom, organizatorom wydarzeń.  Są to zarówno specjalistyczne pracownie plastyczne jak i sale treningowe, taneczne, konferencyjne, muzyczne i teatralne.   Pomorski Inkubator Kultury powstał  jako pomocowa reakcja środowisk twórczych i Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na kryzys pandemiczny. Obecnie kierunkiem w jakim rozwijać chce się fundacją PIK to animacja kultury Pomorza (stypendia, rezydencje, wynajem przestrzeni) oraz działania edukacyjne, managerskie i impresaryjna.  
Janusz Gawrysiak

PIK​

mieści się w

Gdańsku

Wrzeszczu

przy ulicy Grunwaldzkiej 82

POMORSKI INKUBATOR KULTURY

Wynajem pomieszczeń.

Posiadamy kilkanascie nowoczesnych i komfortowych pracowni w Gdańsku Wrzeszczu w Galerii Manhattan. Można w nich prowadzić każdą działalność artystyczną i społeczną. Wynajęcie sal odbywa się na maksymalnie uproszczonych warunkach.

Wystarczy dokonać opłaty i rezerwacji na stronie PIK - Wynajem (Tutaj)

port-img-masonry-8

POMORSKI INKUBATOR KULTURY

Stypendia i Rezydencje.

Każdego roku organizujemy sześć dwumiesięcznych stypendiów w formie nieodpłatnego udostępnienia sceny i sal prób do produkcji teatralnych, muzycznych lub tanecznych. 


Artystom plastykom oferujemy Rezydencje w kurorcie Lądek-Zdrój gdzie w systemie ,,mieszkaj, twórz, wystawiaj" zapewniamy nieodpłatnie studio, pracownie w galerii sztuki i jeśli trzeba wystawę z wernisażem ( Regulamin i Zgloszenia)

 

port-img-masonry-9

Nabór ciągły do PIK-u

zaczyna się 1 marca 2021. Ograniczamy go jedynie liczbą miejsc. Jeśli pracownia jest wypełniona, wpisujemy artystę na listę rezerwową, by poczekał na wolne miejsce

h6-port-img-1
h6-port-img-16

Zapisy

Kontrakt z PIK zawierać będzie zobowiązanie artysty do stworzenia w okresie rezydencji autorskiego dzieła oraz warunków jego prezentacji.

Artystom z Pomorza, chcącym korzystać z noclegów w Gdańsku, udostępnimy bazę noclegową w preferencyjnych cenach. W wyjątkowych przypadkach udzielimy także noclegu nieodpłatnie.

ZAPRASZAMY

Dyrektor Artystyczny PIK
Marzena Gawrysiak