Galerie
Sztuki PIK
na Jarmarku
św. Dominika

Galerie Sztuki PIK
na Jarmarku św. Dominika  

Już wkrótce więcej informacji!

I Galeria MALARSTWA
Milany i Denisa Chyżawskich

Milana i Denis Chyżawscy będą gospodarzami indywidualnej Galerii Sztuki PIK, pokażą swoje malarstwo. To artyści z Ukrainy, którzy studiują w gdańskiej ASP. Milana maluje nostalgicznie naturę, tęsknotę, ulotność przyrody. Denis porywa abstrakcyjnym malarstwem. Razem też tworzą wspólne projekty artystyczne, murale, cykle malarskie.

Milana Chyżawska

Pochodzi z Ukrainy, w 2014 roku przeprowadziła się do Polski. Od 2018 roku studiuje malarstwo w ASP w Gdańsku.

W Gdańsku mieszka i maluje, realizuje też różne artystyczne projekty na terenie Trójmiasta i okolic. Brała udział w interdyscyplinarnym spotkaniu artystycznym Rozstaje 2021 w Gorajcu. Wystawy indywidualne: Palast Galerie w Berlinie, Teatr w Oknie, podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, liczne wystawy zbiorowe w Polsce. Ostatnia wystawa indywidualna: „Poza miastem” w Pomorskim Inkubatorze Kultury.

Wspólnie z mężem Denisem Chyżawskim tworzą murale, np. rekordowy mural w porcie Władysławowa: „Historia w morzu rozpoczęta – na pamiątkę Zaślubin Polski z Morzem we Władysławowie”.

„Zawsze zachwycałam się kolorami otaczającego mnie świata. Ten zachwyt znalazł swoje odbicie w malowaniu. Cały świat jest jak malarska paleta!

W swojej twórczości wykorzystuję farby olejne, one najbardziej przekazują moją wizję. Odkrywam rysunek jako formę wyrazu mojej twórczości, lubię zgubić się między kreskami. Tam jest przytulnie i spokojnie. Natomiast malarstwo daje mi energię, dynamikę i …niepokój. Obecnie badam różne zestawienia barw. Dążę do precyzji i harmonii w kolorach. Staram się je znaleźć tam, gdzie są najmniej widoczne. Zagłębiam się w cienie, zagłębiam się w światło i skrywane tajemnice.

Spokój znajduję w formie koła. Idę wówczas ścieżkami wśród przyrody i harmonii, w które niespodziewanie włamują się ostre światło i głębokie cienie. Tu wiąże się pajęczyna myśli.”

IG: @aroundpainting

Denis Chyżawski

Od 2018 student malarstwa w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawy indywidualne: w Berlinie w Palast Galerie, Teatr w Oknie, podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Ostatnia wystawa indywidualna: „Wolność” w Pomorskim Inkubatorze Kultury.

„Uwielbiam malować: stwarzać własną rzeczywistość oraz malować z natury.

Moja praca twórcza jest nastawiona na eksplorację tego, co podświadome. Próbuję odnaleźć porządek w chaosie. Inspiruje się patternami z natury i szukam połączeń, które pozwalają na oddanie jej piękna. Interesuje mnie nawarstwianie i przenikanie różnorodnych kształtów i kolorów w harmoniczny sposób.

Niezwykle cenny i ważny dla mnie jest moment, w którym mogę oderwać się od rzeczywistości i skupić się na rzeczach, które są ponad czasem i codziennością. Otwieram umysł na nowe kompozycje.

Dla mnie jako artysty satysfakcjonujący jest efekt, kiedy patrzący na mój obraz człowiek – oprócz przyjemnego estetycznego doświadczenia – rozpoczyna dialog ze swoja duszą oraz gdy obraz przy pomocy klasycznych narzędzi kompozycji: kreski, koloru, przekazu oprócz roli dekorowania przyczynia się do kształtowania kultury i dobra ludzkości.”

IG: @​​denisforart

II Galeria SZTUKI
CERAMICZNEJ i RZEŹBY

W PIKu pracują ceramicy, rzeźbiarze, twórcy: naczyń według libańskiej tradycji, onirycznych malowideł na talerzach, płytek ceramicznych, mikrorzeźb, glinianych form i mozaik. Wybierz swoją pamiątkę pomorską, zabierz rękodzieło do swojego domu.
artyści: Anna Ruszkowska, Katarzyna Włoch, Magdalena Kuczkowska-Adametz, Lucyna Lis, Jan Kreft, Katarzyna Biskup, Agnieszka Anders, Jan Kent

Agnieszka Anders

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, uzyskałam dyplom z rzeźby. Obecnie zajmuje się ceramiką, inspirują mnie formy organiczne, faktury i wzorce zaczerpnięte wprost z natury. W swoich pracach splatam ze sobą różne materiały, w tym glinę, drewno i metal, odwołując się w swojej sztuce do pierwotnych żywiołów.

Katarzyna Biskup

Nigdy nie mogłam zdecydować się na jedną dziedzinę sztuki, więc postanowiłam je łączyć.

Z wykształcenia jestem antropolożką oraz artystką fotograficzką. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Cieszynie oraz Szkołę Kreatywnej Fotografii w Krakowie.

 

W swojej działalności artystycznej łączę ze sobą fotografię, malarstwo oraz ceramikę. Mieszam je do woli w różnych proporcjach. Poszukuję nieregularnych, abstrakcyjnych form, często rezygnując z koloru. W nieperfekcyjnych kształtach staram się uciszyć własny perfekcjonizm.

 

IG: @fright.studio

Jan Kent

Sztuka pojawiła się w moim życiu dość późno. Zacząłem od akwareli, ale to ceramika okazała się moją pasją. Fascynują mnie stare japońskie techniki. Formowanie amorficznej gliny to zmysłowa przyjemność. Chemia temperatury i płomienia opływająca szkliwo i glinę daje często nieprzewidywalne oraz niepowtarzalne rezultaty. W Japonii procedura nazywana jest: „Johen”, błogosławieństwem ognia. Otwarcie pieca, żeby zobaczyć końcowy rezultat, to ekscytujący moment.

 

Jestem związany od 30 lat – jako uczeń i jako aktywny członek – z Dacorum i Chilterns Potters Guild (DCPG). Od 1995 roku regularnie wystawiałem swoje prace w Buckingham, St. Albans, Hemel Hempstead, Milton Keynes i innych miastach UK. Organizowałem wypały raku przez wiele lat w Pitstone Farm Museum, demonstrując tam stare japońskie techniki. W grupie DCPG budowaliśmy piece do wypału drewnem i sodą.

Jan Janusz Kreft

Jestem dyplomowanym ceramikiem zdobnikiem, otworzyłem swoją pracownię ceramiki artystycznej ART Studio Kreft w Lęborku w 1986 roku. Obecnie realizuję głównie wielkoformatowe kompozycje na płytkach ceramicznych.

Od lat osiemdziesiątych wystawiam swoje prace w wielu miejscach w Polsce i za granicą.

W 2002 roku wyjechałem do USA, a w 2004 roku założyłem Jan Kreft Murals Corporation State of Florida i pod tym szyldem działam do tej pory. W USA wykonałem wiele murali i projektów. Od 2010 należę do Związku Artystów TESA Largo na Florydzie, dzięki któremu prezentowałem prace olejne w Ruth Eckerd Hall i wystawiałem obrazy na aukcje charytatywne na rzecz Polonii.

Ponadto namalowałem wiele portretów w technice akwarelowej i olejnej. Reaktywowałem tradycję dokumentowania zabytków architektury Pomorza metodą ręcznego malowania farbami naszkliwnymi na płytkach ceramicznych przy wypale 1000 stopni Celsjusza.

Magdalena Kuczkowska-Adametz

Jestem absolwentką Gdańskiej Szkoły Artystycznej pod kierunkiem mistrzyni Marzeny Gawrysiak i jestem związana z tym miejscem do dzisiaj. Ceramiką zajmuję się od 2007 roku, ciągle z miłością. Brałam udział w wystawach zbiorowych, m.in. Republika Marzeń, Amberif Gdańsk i Amber Expo. Moje prace prezentowane były w galeriach Gdańska, Warszawy, Bolesławca, Lądka-Zdroju.

Obecnie pracuje nad kolekcją fantastycznych figur – Gamaków, które mają zostać umieszczone w Parku Centralnym w Gdyni. Figury Gamaki odzwierciedlają naszą ludzką, ziemską rzeczywistość, naszą codzienność, emocje, etapy życiowe, pokazują różnorodność, a jednocześnie przynależność i zwyczajność. Wystawa w Parku Centralnym będzie miała na celu współistnienie i bardzo oczekiwana jest tu reakcja odwiedzających. 

 

Z dotychczasowych prac najbardziej charakterystyczne to talerze z portretami, ceramiczne buty, misy oraz mozaiki. Tworzę ceramiczne obrazy kobiet, często portrety ubrane w kostiumy z najlepszych pokazów Johna Galliano. Przedstawiam przede wszystkim piękno, emocje, następnie historię, a tajemnicę dopowiada widz.

 IG: @magdalenakuczkowskaadametz

Anna Ruszkowska

Glina to tajemniczy materiał. Szara bryłka, z której mogę ulepić coś, co po wypaleniu i szkliwieniu jest użytecznym przedmiotem lub czymś więcej. Tworzenie ceramiki bliskie jest spełnianiu marzeń.

Lucyna Lis

Ceramiczka, fotograficzka, ilustratorka, dziewiarka, osoba kreatywna. Tworzenie jest dla mnie zabawą i odpowiedzią na moją ogromną ciekawość świata. Z fotografią znam się najdłużej i najlepiej. Jestem osobą, która ciągle poszukuje nowych wyzwań, technik i inspiracji. Studia na kierunku grafiki otworzyły mnie na dziedziny sztuki, których wcześniej nie miałam okazji spróbować. Pokochałam ilustrację, a część swoich projektów przenosiłam nawet na ludzką skórę w postaci tatuażu. Obecnie skupiam się na tworzeniu unikalnej ceramiki użytkowej i rozwijaniu własnej marki Swobody. W swoich pracach czerpię inspirację z otaczającego mnie świata, a w szczególności z natury. Uwielbiam różnorodne kolory oraz faktury i z zachwytem eksploruję je w moich pracach.

IG: @swobody.studio

Katarzyna Włoch

W kręgu moich zainteresowań jest człowiek, jego emocje i stany wyrażane w gestach, mimice, postawie. Inspiruje mnie człowiek, dla którego istnienie jest zagadką, który nieustannie patrzy w niebo i wypatruje obecności jakiejś siły życia czy wiedzy. Chcę uchwycić swoistą stop-klatkę istnienia. 

Moje rzeźby powstają z gliny szamotowej wypalanej do 1100 st. Często pozostawiam je w stanie surowym i podkreślam sepią, która tworzy obraz niczym narysowany ołówkiem.

W moich rzeźbach istotnym elementem są dłonie i stopy. Ręce są elementem ciała, który mnie ciekawi: ich ruch, umiejętności, zdolność do przetwarzania materiału. Potrafią być delikatne lub władcze, silne lub słabe, piękne i spracowane. Mówią, że im się nie chce lub palą się do pracy. Dłońmi można opowiedzieć niejedną historię i wyrazić niemal każdą emocję. Tworzę rzeźby dłoni, a moje postacie są bose. 

Mieszkam i pracuję w Gdyni. Od wielu lat zajmuję się edukacją plastyczną dzieci i młodzieży. Od ponad piętnastu lat tworzę małe rzeźby ceramiczne, które do tej pory prezentowałam w kilku trójmiejskich galeriach.

III Galeria Sztuki form eksperymentalnych i graficznych

Grafika warsztatowa, linoryt, monotypie, kolografie, sitodruki, obrazy z drewna, formy florystyczne, mantry wpisane w obraz – zaprezentujemy różnorodność i kreatywność pomorskich twórców. Formy sztuki unikatowe, czasem osobliwe, poruszające i zniewalające. Za tymi pracami stoi opowieść, one poszukują słuchacza:zachęcamy do rozmów i wizyt w galerii.

artyści: Karolina Karczewska, Maciej Górski, Agata Perzyńska, Katarzyna Grządziela

Iwona Wasniewska

Jestem rysowniczką i malarką oraz kreatorką ilustracji dla dzieci i dorosłych. Swoje obrazy i rysunki kieruję do szerokiego grona odbiorców, jak również i do osób lubiących niekonwencjonalną sztukę. 

Rysunki i obrazy tworzę w oparciu o dogłębną interpretację natury i ludzi w ich artystycznym przekształceniu. Czasami są to pełne koloru obrazy natury lub monochromatyczne wypełnione szczegółami rysunki bliskie klimatom grafik starych mistrzów. 

Często sięgam do własnych technik malarskich i rysunkowych, wykorzystując możliwości farb w zetknięciu się z fragmentami kolażu. Bardzo dobrze się czuję w technice rysowania bardzo szczegółowego i tworzeniu nowych faktur w ołówku lub piórku i tuszu. Do tego często dodaję elementy malowane akwarelami lub kredkami akwarelowymi i olejnymi. 

Wszystkie ilustracje wykonuję całkowicie odręcznie i nie korzystam z żadnych programów graficznych. 

Obrazy olejne pełne są tajemnicy postaci, natury i jej nieskończoności kreacji. Bajkowe budynki są tęsknotą za światem, który pamiętamy z dziecinnych bajek. Czasami są pełne koloru, ale również przeistaczają się w czarno-białe przedstawienia. Rzadko na ich tle pojawiają się ludzie. Może ukrywają się w domach? A może opuścili swoje mieszkania i miasta są wyludnione?

Brałam udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, w Wielkiej Brytanii, w Meksyku, Nowym Jorku, na Węgrzech, we Francji i Norwegii.


IG: @iwona.wasniewska

Maciej Górski

W swoich pracach łączę techniki kolografii, monotypii i linorytu. Eksploruję faktury oraz tekstury. To napędza mnie w twórczości oraz zapewnia wolność w podejmowaniu kreatywnych decyzji. Badanie palety barw oraz łączenie kolorów z wielu matryc na jednej odbitce jest dla mnie wielką inspiracją.

Swoją przygodę z grafiką warsztatową zacząłem na Politechnice Białostockiej Wydziału Architektury na kierunku Grafika. Po studiach przeniosłem się na sześć lat do Londynu i tam kontynuowałem swoją twórczość w studiu graficznym: London Printmaking Studio. Brałem udział w wystawach w Anglii, Czechach i Polsce. Moja ostatnia wystawa indywidualna „Taniec żurawi” odbyła się w Pomorskim Inkubatorze Kultury.

IG: @mgorski.print

Karolina Karczewska

Kompozycje Wood Walls są trójwymiarowe, utrzymane w minimalistycznej formie, w całości wykonane z drewna – forniru oraz litego drewna dębowego. Każdy obraz jest unikatowy, tworzony specjalnie do konkretnego wnętrza.

Oryginalna dekoracja ściany – z takim założeniem powstała marka Wood Walls. Wykonawczyni obrazów, która z wykształcenia jest architektem, podczas projektowania jednego z wnętrz poszukiwała innego niż zazwyczaj sposobu na udekorowanie pustej ściany. Padło na drewno z uwagi na jego naturalność, niepowtarzalną fakturę oraz klimat, jaki wnosi do pomieszczenia. 

Bardzo ważnym aspektem jest to, aby stworzyć dekorację dopasowaną do danego wnętrza. Aby wpisała się ona w panujący styl, kolorystykę. Dlatego, każdy obraz można personalizować – klient sam wybiera odcień drewna czy kolor dodatkowy. Jeśli gotowe propozycje dostępne w ofercie nie będą pasowały do aranżacji wnętrza – jest możliwość zaprojektowania indywidualnej dekoracji ściennej. Wystarczy napisać, przesłać zdjęcia pomieszczenia, a projektant Wood Walls zaproponuje dedykowaną dla tego wnętrza dekorację. Indywidualne podejście do klienta jest jedną z zasad marki.

 

https://woodwalls.pl

IG: @woodwalls.pl

Agata Perzyńska

Z wykształcenia historyk sztuki, z zainteresowania i pasji grafik. Grafiką zainteresowałam się już w latach licealnych, kiedy to pod opieką Mariusza Kułakowskiego rozpoczęłam przygodę z technikami odbijanymi. Po uzyskaniu w 2011 roku stypendium artystycznego postanowiłam rozpocząć studia na kierunku Historia sztuki w Gdańsku. W międzyczasie startowałam w licznych konkursach artystycznych i wystawiała swoje prace na wystawach. Wiedzę dopełniłam na studiach podyplomowych na kierunku Grafika komputerowa i multimedia. W swoich grafikach bardzo często nawiązuję do Gdańska. Najchętniej posługuję się techniką suchej igły (C4) oraz linorytem (X3).

Jestem finalistką International Biennial Print Exhibit: R.O.C, Taiwan (2022), wystawiałam swoje prace na wystawach zbiorowych w USA, Chile, we Włoszech, Anglii, Litwie, Macedonii, Estonii, Ukrainie i Polsce.

Kasia Grządziela

Urodziła się w konwencji teatralnej, która ukształtowała ją niestandardowo. W świadomym już wieku dorosłym żabim skokiem przeskoczyła w cudowny świat rzeźby, który pochłonął ją całkowicie swymi możliwościami wyrazu.

W ostatnich czasach więcej maluje, gdyż płaski świat również potrafi wciągnąć swoją głębią! Wyprzedaje kolekcję prac, by zrobić miejsce dla nowych pomysłów – obecnie krokodyle zajmują ją najbardziej, bo któż może oprzeć się połyskującej, gadziej łusce i dziesiątkom zębów.

Od 2017 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studiowała również na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz w Univerza v Ljubljani (Słowenia). 

IG: @kasiagrz.art

Na zdjęciu: praca „O co walczy współczesny Polak?”, 2019, kolaż ceramiczny (ceramika szkliwiona, stal lakierowana) brała udział w 6. Gdańskim Biennale Sztuki w 2020 roku.

IV Galeria Galeria Sztuki
Malarskiej

Tu spotkasz: akwarele z motywami pomorskimi, malarstwo klasyczne, abstrakcyjne, w znanych konwencjach i wykraczające poza schemat. Zaprezentujemy twórców zrzeszonych w PIK, którzy są absolwentami szkół artystycznych, którzy są amatorami z powodzeniem rozwijającymi swoją drogę artysty, którzy są docenianymi artystami na scenie międzynarodowej.

artyści: Jola Kent, Anna Nalikowska, Agnieszka Lenard, Karolina Pielak, Piotr Dziewanowski, Wioletta Ciepłucha, Iwona Wasniewska

Piotr Dziewanowski

Odczuwam ciągłą potrzebę przenoszenia na papier swoich wewnętrznych stanów i ilustrowania spotykanych rzeczy. Obok czarno-białych rysunków tuszem moim medium też jest słowo – z zamiłowaniem twórczo operuję ojczystym językiem. Stworzyłem więc projekt Kalmaryzacja, by połączyć te dwie formy wyrażania.

W swoich pracach nie boi się absurdu, odważnie poczyna sobie z polszczyzną i przeprowadza rysunkowe eksperymenty na zwierzętach. – Aleksandra Wrona, portal Trojmiasto.pl. 

Jestem rysownikiem i konserwatorem zabytków zarazem: tworzę rysunki eksponatów do monografii poświęconych przemianom w szkutnictwie rzecznym w Polsce, narysowałem też  Miedziowiec – średniowieczny statek odnaleziony w Zatoce Gdańskiej.

Ostatnio odkryłem akrylowe malarstwo i światy kolorowe, wielkoformatowe, tajemnicze.

Brałem udział w wystawach w Polsce, stworzyłem kilka murali w gdańskich lokalach.

Obecnie zajmuję się tworzeniem ilustracji do monografii poświęconej galeonowi Solen, który zatonął w bitwie pod Oliwą w 1627 roku oraz projektem malarskim Z grzybem za pan brat.

IG: @kalmaryzacja

Jola Kent

Trzydzieści lat temu zaczęłam studiować malarstwo w Milton Keynes, w najmłodszym mieście Wielkiej Brytani i do dziś kontynuuję tą naukę.

Moja inspiracja płynie z natury. Próbuję uchwycić nastroje wywołane przez światło, gdzie najmniejsze detale są początkiem nawet dużych abstraktów. Spędziłam dużo czasu na wędrówkach po przepięknych wybrzeżach Kornwalii i Walii, zbierając materiały do przyszłych obrazów. Bardzo lubię akwarele, pastele i węgiel. Większe obrazy maluję akrylami i farbami olejnymi, głównie abstrakty i martwe natury. Największa moja praca na papie dachowej, o wymiarach 2 m × 8 m wymagała wybudowania ściany do powieszenia, więc eksperyment też nie jest mi obcy.

Od 1994 roku wystawiałam i sprzedawałam swoje obrazy w galeriach miast i wiosek środkowej Anglii. Obecnie tworzę w Polsce.

Karolina Pielak

W sztuce cenię eksperyment i poszukiwanie nowych form wyrazu. Inspiruję się naturą, odwiedzonymi miejscami czy wspomnieniami – bawię się nimi. Lubię kontrasty i nieregularność. Sztuka to furtka do poszukiwania czegoś nieprzewidywalnego. Tworzę intuicyjnie i eksperymentalnie, pod wpływem świata wewnętrznego i zewnętrznego i pod wpływem miejsc, gdzie spotykają się sny, myśli i doświadczenia. 

Ukończyłam Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Oprócz malarstwa zajmuję się także tworzeniem obiektów i video. Uczestniczyłam w rezydencji artystycznej w Janowie na Litwie, w Savenay i Marsylii. Brałam udział w międzynarodowym festiwalu POLONIZADOS Urban Art w Walencji.

IG: @karolina_pielak

Anna Nalikowska

Z zamiłowania jestem artystką. Maluję od 6 lat. Uczyłam się i nadal uczę w Gdańskiej Szkole Artystycznej pod kierunkiem Marzeny Gawrysiak. Kocham malarstwo, bo pozwala mi wyrazić to, czego nie potrafię powiedzieć za pomocą słów. Moja ulubiona technika to akryle i duże formaty. Moimi narzędziami są zwykły pędzel lub szpachelka, może to też być ekspresyjnie kładziona farba z tuby, haft, collage. Inspiruje mnie wszystko: ludzie, zwierzęta, martwe natury, podróże. Fascynuje mnie różnorodność tego świata. W moim atelier powstają dzieła pełne pozytywnej energii i radości promujące tą niezwykłą wartość, jaką jest życie.

IG: @anna.nalikowska

Wioletta Ciepłucha

Najważniejszym elementem moich inspiracji malarskich jest głębokie poczucie jedności z naturą, jej energią, przemianami i mocą twórczą. W powstającym właśnie cyklu obrazów daję wyraz mojej fascynacji światłem rozumianym zarówno jako zjawisko fizyczne, jak i mistyczny symbol. Fascynacji tej towarzyszy poszukiwanie nowych środków wyrazu. Przechodzenie od realistycznych przedstawień rzeczywistości do jej interpretacji symbolicznej i abstrakcyjnej łączy się z osobistymi przemianami wewnętrznymi prowadzącymi do przełamywania ograniczających przekonań i lęków. Niezmienne pozostaje zamiłowanie do zabawy kolorem i eksplorowania połączeń barwnych.

IG: @wioletta_cieplucha

Agnieszka Lenard

Tworzę na Pomorzu, pochodzę z Mazur. Mieszkam w Gdańsku. Na koncie mam kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych. Współpracuję z Domem Aukcyjnym Libra w Warszawie. Ukończyłam Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Gdańskiej i Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Uwielbiam malować, rysować, grać na perkusji, fotografować i tworzyć w glinie. Jakiś czas temu zaczęłam pracować w żywicy, malując intuicyjne obrazy, dostępne obecnie w formie plakatów. Tę sama formę wyrazu przelewam na obrazy akrylowe. Techniki malarskie, których na dany moment dotykam, odzwierciedlają stan ducha i potrzebę chwili. 

W przedmiotach użytkowych przemycam zaś architektoniczną pasję do formy i kształtu.

Obecnie pasjonuje mnie zwiewność akwareli. Dopinam również projekt przedmiotów użytkowych ze szkła. W tym, co robię, prowadzi mnie intuicja i radość procesu tworzenia.

IG: @agnieszkalenard
​​@agnieszkalenard.art